Nezaradené

Šperky na rôzne príležitosti

Šperky na rôzne príležitosti

Šperk je dôležitým doplnkom každej ženy. Nosíme ich z rôznych dôvodov a najhlavnejším z nich je jednoznačne skrášlenie a zvýraznenie nášho outfitu. Preto sme si pre vás pripravili pár tipov a rád pre výber šperkov na rôzne príležitosti.

Práca

Prvým krokom pri výbere šperkov a doplnkov je zohľadnenie práce, ktorú vykonávate a dress code, ktorý si vaša práca vyžaduje.  Tomu by ste mali prispôsobiť aj charakter doplnkov.

V biznis prostredí by nemali šperky pôsobiť dominantne. Ak máte rokovanie so svojím obchodným partnerom musíte pôsobiť elegantne a nie rušivo. Platí tu pravidlo menej je viac. Ideálne je, ak okrem jedného výrazného doplnku, náhrdelníku alebo náušníc, doplníte svoj outfit maximálne dvoma ďalšími, môžete zvoliť jemný náramok, prsteň alebo hodinky.

Do práce sa nehodia šperky, ktoré sú príliš hlučné, rušivé sú náramky s príveskami.  Odporúčame vám ozdobiť svoje prsty výraznejším farebným prsteňom. Ak celý deň pracujete za počítačom a sledujete svoje ruky, určite Vám zlepší náladu pohľad na krásny doplnok a zároveň to zvýrazni Váš outfit.

Spoločenské podujatia

Každá z nás sa rada skrášľuje a využívame na to každú možnú príležitosť. Jednou z nich sú aj spoločenské podujatia: svadby, plesy, oslavy, či návšteva divadla. Ženy na týchto udalostiach chcú ukázať to najlepšie, čo doma majú, teda perly, zlato, striebro a drahé kamene.

Veľmi vhodné na tieto príležitosti sú aj sety. Neodporúčame šperky z „lacnej“ bižutérie. Hodinky sa tiež nehodia. Ak už chcete využiť bižutériu, odporúčame pozlátenú od kvalitných šperkárov. Doplnky laďte k svojim šatám, líčeniu a účesu.

Večierok, párty

Pri podujatiach ako sú party, diskotéka, večierok či káva s kamoškou v meste, nie sú kritéria nosenia doplnkov také prísne. Buďte odvážne a kombinujte. Zaujmite. Vyberte si to, v čom sa cítite príjemne, žensky a príťažlivo. Práve tu sa hodia doplnky, ktoré zvýrazňujú Vašu osobnosť a môžete ním prezentovať samú seba.

Pridaj komentár