Šperky s folklórnou tematikou

Šperky s folklórnou tematikou

Šperky sú súčasťou šatníka každej ženy. Mnoho žien nimi každodenne dopĺňa svoj outfit, hoci ide len o jednoduché malé náušničky či hodinky. Takýmito praktickými doplnkami sa určite rady ozdobujete aj vy, no skúsili ste už niečo výraznejšie?

Medzi výrazné neprehliadnuteľné šperky môžeme okrem iných zaradiť aj ľudové šperky alebo šperky s folklórnym motívom. Ide o doplnky rôznych veľkostí a tvarov, ktorých charakteristickým znakom sú prvky ľudovej kultúry, či už ide o rôzne ornamenty, ľudové symboly alebo iné vzory z ľudových malieb.

Ľudové prvky dnes môžete nájsť na všetkých druhoch doplnkov, od náušníc, cez náramky, prívesky, hodinky, až po opasky a kabelky. Od toho, na aký účel sa doplnky využívajú, závisí aj využitý materiál a jeho opracovanie. Často sa stretávame s drevenými ľudovými šperkami, vďaka čomu sú ešte viac autentické. Na dreve sa krásne vyníma rezba či pestrofarebná maľba ornamentov.  

Nie len drevené, ale aj kované šperky alebo sklenené šperky sa objavujú medzi produktami ľudových umelcov. Medzi nich v poslednej dobe pribudlo mnoho mladých nadaných výrobcov, ktorí si postupne budujú vlastné značky. Možno aj z toho dôvodu sú aktuálne folklórne motívy veľmi trendy a radi ich využívajú aj známi slovenskí návrhári.

Takéto trendy doplnky je možné nosiť nie len k folklórne ladenému oblečeniu alebo kroju, veľmi pekne vyniknú v kombinácii s džínsami a jednofarebným tričkom, k čomu môžete doladiť tenisky alebo elegantnejšiu obuv. Pri výrazných doplnkoch, ako sú veľké náušnice či hrubé náhrdelníky je potrebné poznať mieru vkusu, nehodí sa, ak si toho na seba vezmete priveľa. To by mohlo pôsobiť prehnane a lacno.

Podstatné ale je, že nosením folklóru nepoukazujete iba na svoj štýl, ale vyjadrujete tým lásku k ľudovej kultúre a nášmu kultúrnemu dedičstvu.   

Šperky na rôzne príležitosti

Šperky na rôzne príležitosti

Šperk je dôležitým doplnkom každej ženy. Nosíme ich z rôznych dôvodov a najhlavnejším z nich je jednoznačne skrášlenie a zvýraznenie nášho outfitu. Preto sme si pre vás pripravili pár tipov a rád pre výber šperkov na rôzne príležitosti.

Práca

Prvým krokom pri výbere šperkov a doplnkov je zohľadnenie práce, ktorú vykonávate a dress code, ktorý si vaša práca vyžaduje.  Tomu by ste mali prispôsobiť aj charakter doplnkov.

V biznis prostredí by nemali šperky pôsobiť dominantne. Ak máte rokovanie so svojím obchodným partnerom musíte pôsobiť elegantne a nie rušivo. Platí tu pravidlo menej je viac. Ideálne je, ak okrem jedného výrazného doplnku, náhrdelníku alebo náušníc, doplníte svoj outfit maximálne dvoma ďalšími, môžete zvoliť jemný náramok, prsteň alebo hodinky.

Do práce sa nehodia šperky, ktoré sú príliš hlučné, rušivé sú náramky s príveskami.  Odporúčame vám ozdobiť svoje prsty výraznejším farebným prsteňom. Ak celý deň pracujete za počítačom a sledujete svoje ruky, určite Vám zlepší náladu pohľad na krásny doplnok a zároveň to zvýrazni Váš outfit.

Spoločenské podujatia

Každá z nás sa rada skrášľuje a využívame na to každú možnú príležitosť. Jednou z nich sú aj spoločenské podujatia: svadby, plesy, oslavy, či návšteva divadla. Ženy na týchto udalostiach chcú ukázať to najlepšie, čo doma majú, teda perly, zlato, striebro a drahé kamene.

Veľmi vhodné na tieto príležitosti sú aj sety. Neodporúčame šperky z „lacnej“ bižutérie. Hodinky sa tiež nehodia. Ak už chcete využiť bižutériu, odporúčame pozlátenú od kvalitných šperkárov. Doplnky laďte k svojim šatám, líčeniu a účesu.

Večierok, párty

Pri podujatiach ako sú party, diskotéka, večierok či káva s kamoškou v meste, nie sú kritéria nosenia doplnkov také prísne. Buďte odvážne a kombinujte. Zaujmite. Vyberte si to, v čom sa cítite príjemne, žensky a príťažlivo. Práve tu sa hodia doplnky, ktoré zvýrazňujú Vašu osobnosť a môžete ním prezentovať samú seba.

SETY PRE PÁRY – VYJADRITE LÁSKU POMOCOU ŠPERKU

SETY PRE PÁRY – VYJADRITE LÁSKU POMOCOU ŠPERKU

Láska dvoch ľudí je krehká a zároveň nádherná vec, ktorá dokáže presvedčiť o šťastí i najväčších cynikov. Práve vtedy keď sme zamilovaní máme najväčšiu chuť vykričať do sveta city, ktoré chováme k našej chýbajúcej polovičke. Na lásku neplatia žiadne prírodné zákony, žije svojim vlastným životom a je potrebné sa o ňu neustále starať a zalievať ju rovnako ako vzácnu rastlinu. Rovnako je však pravidlom, že láska nehrdzavie a to platí i o našich šperkoch, ktorých sa táto nepriazeň rovnako nedotýka. Sú krásne, nadčasové a najmä nesmrteľné.

Hovorí sa, že v dávnych vekoch boli bytosti potrestané za svoju pýchu a hrdosť a rozdelené na dve polovice, ktoré sa opäť musia spojiť, aby vytvorili jeden celok. Či už starým legendám veríte alebo nie, pravdou je, že náš partner je chýbajúcou polovicou a hoci je každý z nás iný a perfektný vo svojom slova zmysle, naše odlišnosti sa dokonale dopĺňajú a vytvárajú úžasnú harmóniu. Či už ste sa rozhodli svoj vzťah dať na známosť ako manželia alebo ešte len stojíte na začiatku dlhej a náročnej cesty partnerstvom, oznámte svoju lásku i prostredníctvom originálnych šperkov, ktoré boli vytvorené špeciálne pre páry.

Chceme, aby naše šperky určené pre páry vytvárali dokonalú jednotu rovnako ako je to v prípade ľudí. Vybrali sme si nadčasový dizajn a kombináciu farieb, ktoré ulahodia oku i duši každého. Voľba padla predovšetkým na kvalitný materiál, ktorý do najmenších detailov zdôrazní šperk. Chceme, aby ste ho nielen s radosťou nosili, ale aby vyjadroval všetku úprimnosť a lásku, ktorú vo svojom vzťahu chováte. Rozhodnúť sa môžete medzi príveskami alebo náramkami. Sme si však istí, že nech padne voľba na ľubovoľný z našich výrobkov, dočkáte sa krásne a štýlového prekvapenia.

AKO ZVOLIŤ ŠPERK PODĽA PRÍLEŽITOSTI?

AKO ZVOLIŤ ŠPERK PODĽA PRÍLEŽITOSTI?

Šperky dotiahnu výsledný outfit do dokonalého konca a udelia mu pomyselnú čerešničku na vrchu. Rovnako ako môžete outfit šperkami pozdvihnúť na novú úroveň a dodať mu eleganciu a zároveň nádych luxusu, tak ho môžete voľbou nevhodných šperkov pokaziť. Ako na správne kombinovanie a aké šperky je najlepšie voliť do práce, do spoločnosti či počas voľných chvíľ?

Prvá rada znie: zvoľte vždy jeden nosný kúsok, ktorý bude výrazný a ktorý jednoducho pritiahne všetky pohľady. V prípade, že dávate prednosť jednoduchým líniám v oblečení, môžete voliť mohutné a nápadité kúsky s výrazným dizajnom. Počas vášho pracovného dňa to môžu byť napríklad výrazné hodinky, ktoré sú trendy a zároveň plnia i užitočnú funkciu. Ak volíte výrazné náušnice, nemusíte už voliť ďalšie kúsky na doplnenie dekoltu. Dobrým pomocníkom sú i sety s jednoduchým dizajnom.

Kúsky z nich môžete nosiť tak ako vám to bude vyhovovať – nechať jednotlivé kúsky zažiariť samostatne alebo naopak využiť celú palebnú silu naraz. Dajte si však pozor, aby celkový dojem nepôsobil prekombinovane. V práci je predovšetkým dôležitý profesionálny dojem a vystupovanie.

Večerné udalosti sa vždy nesú v tóne elegancie a luxusu a rovnako by na tom mala byť i vaša voľba šperkov. Nie je šťastným rozhodnutím voliť hodinky a dokonca je to častokrát považované za faux pas. Ak váš večerný outfit pozostáva z neutrálnych farieb ako sú čierna, sivá či béžová, dodajte iskru v podobe farebných šperkov. Zvoľte výrazné náušnice alebo dajte naopak prednosť náhrdelníku. Ak však stavíte na výrazné kúsky oblečenia, zvoľte v našej ponuke šperky s hladkými líniami, ktoré svojou prítomnosťou dokonale doplnia výsledný dojem.

V našej ponuke objavíte i kúsky, ktorých sa nebudete chcieť vzdať ani počas voľných chvíľ. Padne vaša voľba na minimalistické náušnice alebo naopak siahnete po retiazke? Zaručene objavíte niečo, čo upúta váš pohľad a dokonale sa hodí do vášho vyžarovania.