Nezaradené

Muži a šperky

Muži a šperky

Šperky si väčšinou každý z nás spája predovšetkým so ženami. Dnes však šperky patria aj do mužského sveta.

Kedysi platilo, že muž nemá nosiť žiadne šperky okrem svadobnej obrúčky či manžetových gombíkov. Doba sa ale vyvíja a inak tomu nie je ani v mužskej móde. Nosenie šperkov povyšuje pánsky outfit na vyššiu úroveň a pridáva mu na dôstojnosti a šarme. 

U mužov sú dominantným šperkom hodinky. Nepoznám muža, ktorý by hodinky nenosil. Niektorí ich majú hneď niekoľko a na rôzne príležitosti – elegantné či športové, zlaté, strieborné, s koženým či kovovým remienkom, sivé, modré či čierne. Hodinky sú okrasou mužského predlaktia a robia z neho “elegána“. To, že hodinky patria na mužskú ruku potvrdzujú aj módni návrhári.  

Ďalšími obľúbenými a vkusnými šperkami mužov sú prstene, náramky a retiazky, no v neposlednom rade aj náušnice.

Výber doplnkov a šperkov závisí najmä od celkového výzoru muža, od jeho postavenia a samozrejme od situácie. Rovnako ako pre ženy, aj pre mužov platia isté pravidlá pri nosení a kombinovaní šperkov. Máme pre vás pár rád a tipov:

  • Pravidlo jednoduchosti. Nie nadarmo sa vraví že v jednoduchosti je krása a menej je niekedy viac. Nekombinujte jedno cez druhé, začnite hodinkami a ostatné šperky im prispôsobte. Ideálne je tiež na jednom zápästí nemať viac ako dva kusy doplnkov a na celej ruke vrátane prstov najviac tri kusy šperkov.
  • Miešanie kovov a farieb pôsobí rušivo a neesteticky. Rovnako platí nemiešať šperky s bižutériou a napodobeninami. Ak nosíte obrúčku, je tiež vhodné ostatné šperky doladiť k nej.
  • Dôležitým pravidlom je prispôsobovať šperky dress kódu. Platí, že manžetové gombíky, pracka na opasku a kovové prvky na hodinkách by mali mať jeden farebný odtieň. Pri formálnych príležitostiach sa neodporúča nosiť náušnice, prívesky a retiazky. Ak ide o párty s voľným dress kódom, pravidlá sú menej striktné. Zaujímajte sa, aké šperky sa hodia k vášmu outfitu, pretože detaily rozhodujú o celkovom dojme.

Pridaj komentár